Sommeljee baaskoolitus

Lähimad kuupäevadKoolitusÕpetajadÕppekeelHind
18.04.2024 – 22.06.2024Sommeljee baaskoolitusRein Kaselaeesti/vene1200€

Kirjeldus:

Koolitus on mõeldud kõigile, kes soovib saada teadmised ja oskused töötamiseks sommeljeena või hea ja kvaliteetse veini valimiseks oma restoranile või iseendale; kes tunneb veini vastu huvi ja tahab teada saada, kuidas valida veini toidule.

Kursuse lektor Rein Kasela on tuntud sommeljee ja veinikoolitaja, kes arendas veinikultuuri Eestis. Temal on suur kogemus veini õpetamises, meistriklasside ja degustatsioonide korraldamises. 2000 a. ta oli Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon asutaja.

Veinikoolituse osalejatele veinid tutvustakse riikide ja regioonide kaupa. Lisaks teoreetilisele baasile, igal loengul toimub degustatsioon (jook ja toit). Koolituse läbimisel iga osaleja teab:

• terrior tähtsust; viinamarja kasvatamise ja veinide valmistamise protsesse ja tehnoloogiat
  • veini hoidmise ja hinna kujundamise põhimõtteid
  • veinide degusteerimise põhimõtteid
  • veini ja toidu sobimise aluseid
  • veiniklaaside kujusid ja oskab kasutada neid veini serveerimiseks
  • kuidas koostada veinikaarte

ÕPPEKAVA >>>
Loengud toimuvad kord nädalas kl 18:00 – 20:00.
Sommeljee baaskoolitus on laiema kursuse “Toitlusettevõttejuhi koolitus” üks moodulitest.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid: Tunnistus väljastatakse õppijale juhul, kui õppija on osalenud vähemalt 75% õppetundidest ja sooritanud kõik vajalikud ülesanded ning testid. Tõend koolituses osalemise või selle läbimise kohta väljastatakse õppijale juhul, kui õppija on osalenud vähem kui 75% õppetundidest või kui õppija ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid. Tõend väljastatakse vastavalt tundide arvule, kus osaleja osales.

Õppemaht 40 ak.tundi